Otel Temizliği

Otel Temizliği

Otel Temizliği

Yeni tatil sezonunun açılması ile birlikte otellere olan talep de artmaya başladı. Özellikle müşterilerin memnuniyetini sağlamak isteyen firmalar otel temizliği konusunda oldukça titiz davranıyor. Firmamız temizliğin her alanında olduğu gibi otellere sunmuş olduğu temizlik hizmeti ile de faaliyetlerini sürdürüyor. Farklı bir temizlik anlayışı gerektiren otellerin temizliğini, üst düzey temizlik araçları ve profesyonel kadrosu ile birinci sınıf otel temizliği hizmeti sunuyor. Türkiye’nin her yerine bu hizmeti firma farkımız ile taşıyoruz.

otel temizligi

Kış ya da yaz sezonuna uygun olarak otel temizlik hizmeti sunmaktayız. Bunun yanı sıra otel odalarının günlük temizliği, ortak kullanım alanlarının temizliği başta olmak üzere baştan başa bir profesyonel temizlik gerçekleştiriyoruz. Otel müşterilerinin rahatı, hijyeni ve konforu için aradığınız temizlik anlayışınızı getiriyoruz. Oda, kat ve ortak alan kullanımı sunulan otel temizlik hizmetinin içerisinde yer almakta olup müşterilerimiz bu hizmetten tümü ile yararlanmaktadır. Her türlü kişisel alan ve ortak alan temizliği otel temizliği kapsamında sizlere sunulmaktadır. İster genel isterseniz de özel paketler ile otel temizlik hizmetimizden yararlanabiliriz.

otel temizlik hizmetleri

Otel Temizliğini Nasıl Yapıyoruz?

Müşteri memnuniyeti çerçevesinde bir temizlik için uyguladığımız birtakım adımlar bulunuyor. Öncelikle kat ve oda temizliğinin günlük ve periyodik olarak gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Kişisel alanlar arasında yer alan odaların temizliği, otel temizliğinin en önemli hususları arasında yer alır. Firmamız bunun için şu unsurlara dikkat ederek temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir:

 • Otel odalarının müşterilerin kullanıma göre detaylı olarak temizliyoruz.
 • Kimyasalları sadece gerektirdiği kadar kullanıyoruz.
 • Zararlı kimyasallar, aşındırıcı ya da zarar verici markaları, türleri kesinlikle tercih etmiyoruz.
 • İşini iyi yapan, profesyonel ve tecrübeli elemanlarımızla temizlik hizmeti sunuyoruz.
 • Otel temizliği kapsamında oda temizliğinde dolaplardan, minibara, yatak temizliğinden kumanda, saat ve diğer aksesuarların temizliğine kadar her alanı detaylı temizliyoruz.
 • En çok kullanılan eşyaların hijyenik olması için ekstra özen gösteriyoruz.
 • Kat temizliğini sık aralıklarla, kaliteli ürünler kullanarak gerçekleştiriyoruz.
 • Temizlik işlemi öncelikle odalardan başlamakta, yatak odası, banyo ve tuvalet sonrası ıslak ve yüzey temizliği gerçekleştirilerek çıkış yapılmaktadır.
 • En son ise kat temizliğine geçilerek temizlik rutini sonlandırılır.

Temizliğin kat ve odalarda detaylı, ince dokunuşlu olmasına özen gösterirken aynı zamanda temizlik kapsamında kısa sürede bitirmeye de dikkat ediyoruz. Zira otel müşterilerinin rahatı ve konforu için temizliği işleminin çok uzun sürmemesi tercih edilmektedir. Temizlik ve hijyenden ödün vermeden, olduğu en kısa sürede bu hizmetin sunulması oldukça önemlidir.

otel ortak alan temizliği

Otel Oda Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her temizlik türünde olduğu gibi otel temizlerken de dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunuyor. Temizlik yaparken dikkat edilmesi gereken bu unsurlar arasında ilk sırada sıklıkla kullanılan eşyaların temizliği yer alır. Kumanda, mini bar, kapı kolları, elektrik prizleri detaylı temizliğin yapılması gereken eşyalardır. Otel temizliği için bir sonraki unsur ise çarşafların ve havluların değişimidir. Hijyen için bu eşyaların düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Perde ve cam temizliği de oda temizliği kapsamında uygulanması gereken temizlik adımlarıdır.

Odanın elektrikli süpürge ile süpürülmesi, rutin bir aşamadır. Buna ek olarak toz alma, ıslak yüzey temizliği de ardından uygulanan diğer işlemlerdir. Genel olarak banyoda lavabo ve duş temizliği ile klozet temizliği ayrı ve özenli işlemlerin uygulandığı temizlik rutinlerini içerir. Temizlikte kimyasalları dikkatli ve yeterince kullanmaya dikkat etmek gerekir. Havalandırma mutlaka yapılmalı, odadan çıkılmadan mutlaka bu işlem uygulanmalıdır.

Otel Ortak Alan Temizliği Hizmeti Kapsamı

Genel olarak otel temizliği hizmeti içerisinde lobi, oturma alanları, katlar ve diğer ortak alanların temizliği de yer almaktadır. Bu alanlar tüm otel müşterilerinin kullandığı alanlardır. Bu sebeple de temizlik açısından daha özenli ve düzenli şekilde bir temizliğe ihtiyaç duyulur. Sık sık kullanılan oturma alanları, koltuklar, masalar, lavabolar ve tuvaletler periyodik olarak temizlenmelidir. Bu doğrultuda profesyonel temizlik ekibimiz tarafından, her alana uygun deterjan ve temizleyiciler kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Toz, kir, pas başta olmak üzere ayrı ayrı temizlik işlemleri ile tüm sorunları ortadan kaldırıyoruz. Ferah bir hava, eşyaların düzenli görünümü ve temizliğine dikkat ederek ortak alan temizliklerini gerçekleştiriyoruz. Halı, yüzey, eşya yüzeyleri için ayrı ayrı işlemler uyguluyoruz. Sık sık yüzey temizliği ve eşya temizliği ortak alanlar için uygulanan işlemler arasında yer alıyor. Lobi, hamam, havuz, sauna, yemek alanı, spor salonları dahil olmak üzere ortak kullanılan her alanın incelikli, detaylı ve hijyenik temizliğini gerçekleştiriyoruz.

otel odası temizliği

Ortak alanlara göre farklı temizlik malzemeleri ve temizleme şekillerini uyguluyoruz. Havuz ve benzeri alanlarda daha etkili, çevreci ve organik temizlik malzemeleri tercihe diyoruz. Temizlik sürelerine dikkat ederek, periyodik olarak düzenli şekilde temizleme yapıyoruz. Özellikle otel temizliği kapsamında diğer ortak alanlardan olan yemek salonu, bar ve diğer gıda tüketilen alanlarda hijyene son derece önem ve özen gösteriyoruz.

Hizmet sektörü içerisinde sürdürülebilir olmak adına temizliğin büyük bir önemi vardır. Bu noktada temizlik ve hijyen de bir otelin tercih edilmesinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra:

otel temizliği neden önemlidir

Otel Temizliği Neden Önemlidir?

 • Rekabetin yoğun olmasından dolayı müşterilerin tercihlerinde temizlik ve hijyen büyük bir rol oynamaktadır.
 • En yoğun olan alanlardan bireysel alanlara her müşteri kendisini özel ve güvende hissetmek ister. Bu sebeple de temizlik oldukça önemlidir.
 • En büyük sorun olan alerjenler özellikle sağlıklı bir yaşam için büyük rol oynar. Alerjenlerden ayrıştırılmış, güvenli bir uyuma alanı müşterilerin aradığı nitelikler arasında yer alır.
 • Ayrıca hem ulusal hem de uluslararası şartlarda bir temizlik hizmeti alınması otellerin sıralamasını da yükseltir, tavsiye edilmelerine katkı sağlar.
 • En önemlisi ise otel temizliği açısından müşteri memnuniyetinin sağlanması, otel imajına büyük katkı sağlamaktadır.
 • Sadece müşteriler değil denetmenler tarafından da geçerli ve yüksek not alınması açısından temizliğin yine önemli bir rolü bulunuyor.
 • İnsan sağlığı açısından, konaklama süresi boyunca her türlü tedbirin alınması temizlik aşamasından geçmektedir.

Sadece oda temizliği değil otelin her köşemin aynı özende temizlenmesi gerekir. Firmamız, Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren profesyonel bir temizlik firması olarak aranan otel temizlik hizmetini kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve insan sağlığı için özenli, tedbirli, incelikli ve detaylı olarak temizlik hizmetini sunmaktayız. Sektörde uzun yıllardır çalışmış, profesyonel ve tecrübeli temizlik ekibimiz, aradığınız temizlik anlayışını uygulamaktadır.

Temiz bir oda, temiz bir alan, hijyen konusuna gösterilen önem otel temizliği hakkındaki ilk izlenimleri müşteriler üzerinde oluşturur. Bu durum da misafirlerin deneyimlerinde büyük rol oynar. Odaların temizliğine önem vermek, iş akışını doğru yönlendirmek ve check-in yapılmasına bağlı olmadan her daim temiz bir oda sunmak müşterilerin otel algısını şüphesiz olumlu yönde etkileyecektir. Firmamız da aradığınız tüm bu temizlik hizmetini sizlere birinci sınıf kalite hizmet anlayışı, teknolojik temizlik ekipmanları, çevreci temizleyiciler, profesyonel ekibi ile sunmaktadır. En uygun fiyat ile kaliteli temizliği, otellere taşıyoruz. Türkiye’nin her yerine bu hizmet kalitesini taşımakta olup bizlere iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili hizmetlerimiz

İnşaat sonrası temizlik hizmetleri için tıklayınız

Villa Temizliği Hizmeti için tıklayınız